Trijumf predstave "Čarobni poljubac"

Arilje, 25-26 april 2016.

U Arilju je 25. i 26. aprila 2016. godine, održan deseti Dečji pozorišni festival u organizaciji Narodne biblioteke u Arilju. Naša škola je na festivalu bila zastupljena sa dve predstave. Dramska sekcija škole u Kruščici je izvela predstavu "Ordinacija". Dramska družina "Tračak zračaka" škole u Visokoj odigrala je komad "Čarobni poljubac". Kao i predhodnih godina naše dramske grupe su imale izuzetne rezultate.

Žiri fetivala kojim je presedavao Nemanja Hadži Jovanović, glumac i režiser Narodnog pozorišta u Užicu, proglasio je predstavu "Čarobni poljubac", Dramske družine "Tračak zračka" škole iz Visoke, za najbolju predstavu festivala. Pored nagrade za najbolju predstavu žiri je ovoj predstavi dodelio nagradu za najbolju scenografiju i najbolji kostim. Nagradu za najbolju žensku ulogu dobila je Marija Urošević za ulogu princeze u predstavi "Čarobni poljubac", nagrada za najbolju mušku ulogu pripala je Darku Milutinoviću za ulogu čarobnjaka u istoj predstavi. Za najbolju režiju nagrađen je Petar Marjanović za režiju predstave "Čaroni poljubac". Predstava "Ordinacija" je dobila nagradu za najbolju scenografiju.

Predstava Dramske družine "Tračak zračka" škole u Visokoj, kao najbolja predstava festivala predstavljće ariljski festival na 25. Međurepubličkoj smotri dečjeg dramskog stvaralaštva u Priboju.

Čarobni poljubac

Ordinacija